Inne, zadanie nr 1461
ostatnie wiadomości | regulamin | latex
Autor | Zadanie / Rozwiązanie |
sylpio postów: 1 | ![]() Witam. Nie wiem czy umieszcza to zadanie w dobrym dziale, dlatego też proszę admina o umieszczenie go w odpowiednim dziale jeżeli źle je umieściłem. Nie mam pewności czy dobrze policzyłem dlatego też proszę o pomoc. Mam produkt o gęstości 65kg/m3. Cena tego zestawu który waży 470 kg to 4700 zł. Pytanie brzmi: jaki jest koszt 1m2 o grubości 1cm. Mi wyszło że około 6,5 zł. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. |
irena postów: 2636 | ![]() Jeśli 470kg kosztuje 4700zł, to 1kg kosztuje 10zł. 1cm=0,01m Objętość produktu: $1m^2\cdot0,01m=0,01m^3$ Waga produktu o danej gęstości: $65\frac{kg}{m^3}\cdot0,01m^3=0,65kg$ Koszt produktu: $0,65kg\cdot\frac{10zl}{kg}=6,50zl$ Policzyłeś dobrze |
strony: 1 |
Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj