logowanie

matematyka » forum » matematyka » temat

Kombinacja, wariancja, permutacja, kiedy, co zostasować?

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorWiadomość

matmajestok
postów: 1
2015-11-13 23:50:26

Dzień dobry,
mam problem ze zrozumieniem statystyki, mianowicie, nie wiem kiedy co stosować, tak samo nie wie nikt z grupy, a kolokwium tuż tuż.
Skąd wiadomo kiedy zastosować kombinacje, wariancję, permutację lub może jeszcze coś innego?
Na kolokwium mogę mieć wzory, ale muszę wiedzieć jakie użyć w danym zadaniu.

Prosiłbym jeszcze o wyjaśnienie czym jest dystrybuanta i odchylenie, czytam i szukam dużo definicji, ale nigdzie nie mogę znaleźć użytecznej odpowiedzi.

Pozdrawiam


tumor
postów: 8070
2015-11-14 09:27:38

Może zmień studia na jakieś fryzjerstwo?
Nie znasz nawet nazw tego, co masz stosować. Gdy szukasz informacji, to mijasz bardzo wiele użytecznych informacji, bo nie umiesz ich zrozumieć. Jedno, że nie będziesz w stanie rozwiązać zadań. Drugie, że nawet nie zrozumiesz odpowiedzi na kolokwium, gdy je od kogoś ściągniesz.

Kombinacja to podzbiór, czyli nie zwracamy uwagi na kolejność.

Permutacja to tyle co przestawienie elementów, ustawienie ich w innej kolejności.

Wariacja bez powtórzeń to tyle, co wybranie części elementów i ustawienie ich w pewnej kolejności. Można zatem rozumieć wariację jako zastosowanie jednocześnie kombinacji i permutacji.

Wariacja z powtórzeniami to ciąg elementów, przy tym elementy mogą się powtarzać.

Wszystkie konieczne definicje są łatwo dostępne w języku polskim. W jakim innym języku mam ich poszukać, żeby się stały dla Ciebie zrozumiałe i użyteczne?

Dystrybuanta F to prawostronnie ciągła niemalejąca funkcja o granicy 0 w minus nieskończoności, granicy 1 w plus nieskończoności, opisująca rozkład prawdopodobieństwa
$F(x)=P((-\infty,x])$
lub dla zmiennej losowej
$F(x)=P(X\le x)$
Odchylenie standardowe to pierwiastek wariancji, wariancja to średnia wartość kwadratu różnicy wartości zmiennej losowej i jej wartości oczekiwanej.

Mam taki pomysł, żeby ludzie, którzy dostają dyplom na który nie zasługują, szli potem do lekarzy czy prawników, którzy dyplom uzyskali tak samo. Jak się zapatrujesz na mój pomysł?


lysolbysol
postów: 1
2018-04-15 22:20:21

Ja proponuje przestać cwaniakować w internecie, bo tym samym reprezentujesz osobę która nie radzi sobie w rzeczywistości przez ciąglą frustrację. A wzorów w porównaniu do społecznych zachowań jest znacznie prościej się nauczyć.


tumor
postów: 8070
2018-04-16 07:25:03

Nawet się możemy umówić, że ja będę chodził do lekarzy i prawników kompetentnych, ale nieuprzejmych, a Ty do uprzejmych, ale niekompetentnych, którzy wierzą, że zawsze mogą się nauczyć. ;)



strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj