logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - uczelnie wyższe » zadanie

Topologia, zadanie nr 1730

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

dzoannam89
postów: 34
2013-11-20 22:35:13

Muszę zrobić to zadanie, pomóżcie:(
Wypisz definicje funkcji ciągłej f: $X \rightarrow Y$oraz wszystkie znane Ci warunki jej równoważne.Podaj bezpośrednie dowody wszystkich tych równoważności.


tumor
postów: 8070
2013-11-20 23:43:25

No, definicje ciągłości skądś spiszesz. Na przykład coś w rodzaju "przeciwobrazy zbiorów otwartych są otwarte".

Wszystkich znanych Ci warunków równoważnych jest ZERO, zatem ich wypisanie nie powinno sprawić trudności. Równoważność powyższych warunków wynika z reguły $p\rightarrow p$ Klasycznego Rachunku Zdań.

Jeśli chcesz skłamać, że znasz więcej warunków równoważnych, polecam spisanie WYKŁADU (bo to nie jest małe zadanko) na temat ciągłości z literatury podanej w czasie zajęć. Można się także popytać w okolicy, czy ktoś umie obsłużyć google. Google to narzędzie wystarczające do znalezienia licznych tekstów na temat i jest

BARDZO NIEUPRZEJME

wymaganie od kogoś, żeby te teksty NA NOWO PISAŁ, bo nie masz nawet ochoty kiwnąć palcem i użyć wyszukiwarki.


dzoannam89
postów: 34
2013-11-20 23:50:28

ale jeśli ja nie wiem o co chodzi w tych równoważnościach? i jesli chce by mi ktoś to wytłumaczył a nie tylko symbolami zapisał jak na wykładzie? mi zależy by to zrozumieć a nie rozumiem, i jeśli na wykładzie miałam tylko dwa dowody a potrzebuje wszystkie?


tumor
postów: 8070
2013-11-21 00:18:07

Jeśli ktokolwiek zmusza Cię do studiowania na kierunku, który nie odpowiada zarówno Twoim chęciom jak i możliwościom, to należy ten fakt zgłosić na policję.

Topologia, na którą chodzisz, to garść definicji i garść twierdzeń. Jeśli wprowadzone zostaje nowe oznaczenie, to wyraźnie. Jeśli mówi się o nowym obiekcie - jasno się go definiuje. Jeśli nie potrafisz czytać języka matematycznego, to co tam w ogóle robisz? Będziesz tak z semestru na semestr NIE ROZUMIEĆ? I potem skończysz studia, dostaniesz dyplom, a na ścisły, formalny zapis będziesz mówić "niezrozumiałe symbole"?
Co tłumaczyć?
Że taką literką oznaczamy zbiór? A taką literką oznaczamy topologię na tym zbiorze? A takim krzaczkiem należenie do zbioru? Kreseczką dopełnienie, a inną kreseczką domknięcie? A teraz drogie dzieci zaśpiewamy piosenkę o słoniu i pójdziemy leżakować? GDZIE TY JESTEŚ, Twoim zdaniem?

W wielu książkach na początku jest tablica użytych oznaczeń. Tu nie ma co tłumaczyć. Tu wystarczy czytać. Jak chcesz się dowiedzieć, co to "elg" po norwesku, to po prostu sprawdzasz w słowniku. Nie trzeba wielkich wyjaśnień i komentarzy.

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj