logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - uczelnie wyższe » zadanie

Inne, zadanie nr 2100

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

vimes
postów: 3
2014-02-06 13:15:13

Witam serdecznie. Mam pewien problem, może on się wydawać śmieszny, tym bardziej, że potrafię policzyć wszystko z pochodnych, ekstrema itp jednak patrząc na ten wykres i odp nie mam pojęcia jak to rozwiązać (wybrać). Jeśli mógłby ktoś mi wyjaśnić w jakich przypadkach co bedzie rosnące malejący dodatnie ujemne i która pochodna, bedę wdzięczny :) chodzi o zadanie 12.


http://www.fotoszok.pl/show.php/1888757_20140121-143238.jpg.html

Wiadomość była modyfikowana 2014-02-06 13:15:41 przez vimes

tumor
postów: 8070
2014-02-06 14:48:36

To przykre, że potrafisz "liczyć" wszystko z pochodnych nie wiedząc, czym są pochodne :).

Lewy wykres przedstawia funkcję wklęsłą, prawy wykres funkcję wypukłą.

Na lewym wykresie funkcja jest początkowo rosnąca (ale stromizna jej maleje), więc pochodną ma wtedy dodatnią (ale malejącą), potem mamy ekstremum (pochodna zero), a potem funkcja maleje (pochodna ujemna, a stromizna rośnie, czyli pochodna jest coraz mniejsza).
Innymi słowy pochodna maleje stale.

Na prawym wykresie analogicznie. Funkcja malejąca ma ujemną pochodną, ale funkcja jest coraz mniej stroma, pochodna zbliża się do 0, potem ekstremum (pochodna 0), a potem pochodna robi się dodatnia (funkcja rosnąca) i coraz większa (wzrasta nachylenie funkcji).




vimes
postów: 3
2014-02-06 15:26:43

Dzięki za hejta, należy się:)
Jednak dalej nie potrafię wskazać prawidłowej odpowiedzi.
Proszę jeszcze raz o pomoc :)

Z lewej odp A ?
Z prawej odp D ?

Wiadomość była modyfikowana 2014-02-06 15:51:33 przez vimes

tumor
postów: 8070
2014-02-06 17:19:35

Pochodna malejąca w przedziale.

Pochodna rosnąca w przedziale.

(Odpadają wszelkie opcje o pochodnej dodatniej/ujemnej w całym przedziale, bo to by oznaczało odpowiednio funkcję rosnącą/malejącą w całym przedziale, a takiej nie ma)

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj