logowanie

matematyka » forum » forum zadaniowe - zadania różne » zadanie

Konkursy, zadanie nr 167

ostatnie wiadomości  |  regulamin  |  latex

AutorZadanie / Rozwiązanie

kluczyk1234
postów: 1
2014-07-01 12:14:03

Jeżeli źle wkleiłem to proszę o przeniesienie, postanowiłem tu zamieścić, gdyż tu jest najwięcej ludzi, a mamy nietypowy problem.
Ogłosiliśmy nawet nagrodę za rozwiązanie tego problemu, ale od dłuższego czasu nikt nie jest w stanie zaproponować dobrego rozwiązania.

Nagrodą jest książka "Mistrzowie rynków finansowych".

Prowadzimy rankingi instytucji finansowych i mamy problem ze sprawiedliwym szeregowaniem osób w rankingach. Pytanie:

Zaproponuj sprawiedliwy sposób klasyfikowania osób w rankingach, tak aby obejmował zarówno skuteczność % i liczbę prognoz.

Żeby ułatwić, to trzeba znaleźć taki sposób aby uszeregował takie osoby w podanej kolejności:

1. 90% skuteczności przy 15 analizach
2. 70% skuteczności przy 20 analizach
3. 70% skuteczności przy 5 analizach
4. 15% skuteczności przy 90 analizach

Rankingi i komentarze, w których jest sporo propozycji, ale niestety żadna nie rozwiązuje problemu, znajdują się tutaj:
http://comparic.pl/listings/analizator-walutowy-rankingi-skutecznosci-konkurs-wygraj-ksiazke-mistrzowie-rynkow-finansowych/

Z góry dziękujemy za pomoc, mam nadzieję, że tutaj znajdzie się Ktoś kto potrafi to rozwiązać.



tumor
postów: 8070
2014-07-01 16:44:57

Akurat uszeregowanie tych osób nie budzi wątpliwości.

Jak uszeregowani mają być na przykład ludzie:

a) 90% skuteczności, 15 analiz
b) 84% skuteczności, 16 analiz
c) 82% skuteczności, 17 analiz
d) 81% skuteczności, 18 analiz
e) 80% skuteczności, 20 analiz

Albo inne pytanie. Załóżmy, że mamy osobę z 20 analizami i skutecznością 75%.
Jaką skuteczność musi mieć osoba z 10 analizami, byśmy ją uznali za lepszą, a jaką skuteczność, byśmy uznali za gorszą?

Rozumiem problemy związane ze sztucznym zawyżaniem sobie oceny ilością analiz.
Czy istnieją dane na temat średniej skuteczności analiz w danym badaniu?

strony: 1

Prawo do pisania przysługuje tylko zalogowanym użytkownikom. Zaloguj się lub zarejestruj





© 2019 Mariusz Śliwiński      o serwisie | kontakt   drukuj